MEGA DOS Programları Geliştirme ve Desteği hakkında duyuru


Teknolojik gelişmeler sonucunda DOS ortamında çalışan programlarımızda karşılaştığımız sorunlara çözüm üretmemiz, teknik olanaksızlıklar nedeniyle gittikçe zorlaşmakta, hatta bazı çözümler imkânsız hale gelmektedir. Bu nedenle aşağıdaki açıklamayı dikkatinize sunmak isteriz.

Bilgisayar teknolojileri alanındaki gelişime paralel olarak yeni nesil bilgisayar donanım ve çevre birimlerinin DOS platformuna tanıtımında yaşanan zorluklar ve çözümsüzlükler de bir çok kullanıcımız tarafından yaşanmakta ve bilinmektedir.

DOS platformundaki uygulamalarımızda yaşadığımız en önemli sorunun ise devlet kurumlarının yasal zorunluluklarından olan belgelendirmelerinin, elektronik ortamda (Internet) izlenmesinin önümüzdeki dönemde daha yoğun kullanımında (SSK Mevzuatı/e-bildirge, VEDOP vergi daireleri bilgi otomasyonu e-beyanname vb.) olacağı öngörülmektedir.

Her yazılım şirketinde olduğu gibi MEGA Yazılım da stratejik olarak var olan uygulamalarını değişen teknolojiye uyumlu bir paralellikte geliştirmektedir.

Mega Yazılım Windows platformunda yeni teknolojiye uygun olan ürünlerimiz (Standart seride LİBERO, Kurumsal seride WinPro) iki yıldan beri müşterilerimizde sorunsuz çalışmaktadır. Gerek mevzuatlardaki yasal değişiklikler ve yenilikler (Enflasyon muhasebesi, Yeni Türk Lirası, SSK e-bildirgeleri ve Vergi daireleri bilgi otomasyonu vb.) gerekse e-ticaret uygulamaları gibi teknolojik uyarlamalar öncelikle bu ürünlerimizin yükseldiği Windows platformunda gerçekleşmektedir.

Siz sayın müşterilerimize verdiğimiz desteklerin aksamaması için bir an önce DOS platformundaki ürünlerini Windows platformundaki ürünlere geçme zorunda olduğumuzu bildirir, ellerindeki ürünlerin Windows ürünlerine geçiş şartlarını görüşmek üzere bizlerle en kısa sürede temasa geçmenizi saygılarımızla rica ederiz.

DOS Programları Geliştirme ve Destek Planı

Tarih Destek Kanuni Zorunluluk Geliştirme Açıklama
31 Aralık 2004 Evet Kısmen Evet Sadece çok acil ve teknik olarak mümkün olan kanuni zorunluluklar yapılacaktır.
01 OCAK 2005 Evet Kısmen Hayır Sadece çok acil ve teknik olarak mümkün olan kanuni zorunluluklar yapılacaktır.
01 TEMMUZ 2005 Evet Hayır Hayır  
01 OCAK 2006 Hayır Hayır Hayır